Bezpieczne użytkowanie wyrobów zawierających azbest
Szkolenie uwzględnia wszystkie aspekty Dz.U. nr 216 poz. 1824 – rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 14.10.2005r. w sprawie zasad BHP przy zabezpieczaniu i usuwaniu wyrobów zawierających azbest.
Cel szkolenia
Szkolenie realizowane w formie instruktażu stanowiskowego lub/oraz szkolenia okresowego pracowników skierowane jest dla osób, które w związku z wykonywanymi pracami są lub mogą być narażeni na działanie pyłu azbestu, oraz pracodawców i osób kierujących ww. pracownikami.
Uczestnik szkolenia:
- pozna potencjalne zagrożenia zdrowia wynikającego z narażeniem na działanie pyłu azbestu,
- będzie znał wartości dopuszczalnych i faktycznych stężeń pyłu azbestu w środowisku pracy oraz potrzeby monitorowania zanieczyszczeń powietrza,
- pozna przepisy i zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie niezbędnym do organizowania i wykonywania pracy na określonym stanowisku oraz związanych z tym stanowiskiem obowiązków i odpowiedzialności w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy,
- pozna zasady organizowania i wykonywania pracy w sposób bezpieczny dla siebie i innych osób w tym stosowania:
- środków ostrożności związanych ze stosowaniem odzieży i obuwia roboczego oraz środków ochrony indywidualnej
- specjalnych środków ostrożności minimalizujących narażenie na działanie pyłu azbestu
- zachowania przy wykonywaniu pracy wymagań higienicznych, w tym powstrzymania się od palenia tytoniu w miejscu pracy.
- pozna zasady postępowania w sytuacjach awaryjnych, a także udzielania pierwszej pomocy osobom, które uległy wypadkom.
Uczestnicy szkolenia
Uczestnikami szkolenia są pracownicy zatrudnieni przy pracach w kontakcie z azbestem lub wyrobami zawierającymi azbest oraz pracodawcy i osoby kierujące takimi pracownikami m.in. : właścicieli lub zarządców nieruchomości, służb utrzymania i prowadzących kontrole okresowe obiektów budowlanych, nadzoru technicznego specjalistycznego i inwestorskiego, pracowników Wojewódzkiego/Powiatowego nadzoru budowlanego, Wydziałów Ochrony Środowiska Wojewódzkich/Powiatowych/Gminnych, osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie (projektanta, kierownika budowy, inspektora nadzoru, rzeczoznawcy budowlanego) przedsiębiorców budowlanych, zarządców składowisk odpadów niebezpiecznych.
Forma i czas trwania szkolenia
Proponujemy szkolenie zamknięte realizowane w odpowiedzi na zlecenie lub formę otwartą: zapisy osób zainteresowanych prowadzone są aż do uzbierania 10 osobowej grupy szkoleniowej pozwalającej ustalić termin i rozpocząć szkolenie.
Efektywna część szkolenia to jednodniowe – 5,5 godzinne seminarium.
Pakiet Szkoleniowy
Dla słuchaczy przewidzieliśmy:
- udział w szkoleniu
- materiały pomocnicze (notatniki, długopisy)
- materiały merytoryczne (podręczniki/skrypty)
- serwis kanapkowy
- serwis kawowy
- zaświadczenia i certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu
- ubezpieczenie
- catering(na życzenie)
- dojazd busem/autobusem (na życzenie)
Słuchacze otrzymają zaświadczenia zgodne ze wzorem zatwierdzonym dla szkoleń z zakresu BHP i sygnowane przez ZDZ Poznań i jeśli zajdzie taka potrzeba opatrzone wizualizacją zgodną z warunkami promocji szkoleń EFS.
Cena szkolenia
Proponowany podstawowy koszt szkolenia: 300zł/os.